איזה כיף שהגעתם לבלוג שלי

IMG_9768 (1)

 שמי רוית, נשואה ליואל ואמא לחמישה ילדים.

לפני מספר שנים "יצאתי לפנסיה"  לא ממש מבחירה אבל כן בחרתי לעשות לימונדה מתוקה מהלימונים שנפלו עלי. ולא, לא עבדתי במשרה ממשלתית ולא שירתתי בצבא או במשטרה. פוטרתי במפתיע ממקום עבודתי בחמש עשרה השנים האחרונות ויומיים לאחר מכן נפלתי בצורה נוראית ולמזלי רק שברתי את יד ימין (הנפילה בקלות היתה יכולה להיגמר רע יותר, הרבה יותר!!).

הסמיכות של שני האירועים האלה גרמו לי להסתכל על החיים בפורפורציות אחרות. הבנתי שהחיים כמו שאנחנו מכירים אותם יכולים להשתנות ברגע.  והחלטתי שהגיע הזמן להנות יותר מהחיים וממה שהם מציעים.

פתחתי עסק עצמאי בתחום בו הייתי שכירה כל השנים, עכשיו אני יכולה לנהל את הזמן שלי ואני לא תלויה בחסדי הבוס או בימיי החופש שנצברו לי. אני פנויה לממש את התחביב החדש שלי לנסוע לחו"ל בתדירות גבוהה יותר. הכוונה כמובן לטיולים עצמאיים. לעיתים כל המשפחה ולעיתים בהרכב חסר (לצערי). המטרה היא לחסוך ככל האפשר בעלויות הטיולים תוך מגבלות מסויימות שהצבתי לעצמי. אני מזמינה אותך לקבל השראה לטייל עם ילדים....

החלום שלי לטוס ליפן

אני רק אניח את זה כאן, עד שאגשים אותו.

איך הכל התחיל?

התשוקה לטייל לא בערה בי מאז שהייתי קטנה, ממש לא. כשהייתי ילדה רק העשירים נסעו לחו"ל, ואנחנו לא השתייכנו לקטגוריה הזו.

הפעם הראשונה שנסעתי לחו"ל הייתה כשהייתי בכיתה יב' במסגרת "מסע לפולין", טסתי עם משלחת של 80 תלמידים מבית הספר שלי. טיסה ראשונה לחו"ל, פעם ראשונה במלון, עם החברה הכי טובה שלי באותו חדר ועם חברות ילדות אחרות בקבוצה. אתם מתארים לעצמכם איזו חוויה משמעותית זו הייתה.

הפעם הבאה הייתה "בירח הדבש". לאחר החתונה טסנו עם זוג חברים למרמריס שבטורקיה שהייתה היעד הכי אטרקטיבי באותה תקופה. חופשת בטן גב עם יציאה לטיולי יום בסביבה.

 

העלות הגבוהה של הטיולים לא ממש הלהיבה אותי לטוס שוב. נכנסנו למסלול השחוק הרגיל של לימודים גבוהים, הרחבת המשפחה, רכישת בית, קידום בעבודה... עד שהבת הבכורה שלי חגגה בת מצווה.

הזמנו טיול מאורגן לנו ההורים עם שני הגדולים שלנו, הולנד - בלגיה - פריז. הטיול היה מאוד מוצלח ונהנו מאוד. (בכל זאת לא היינו בחו"ל 14 שנה! ולילדים זו הייתה טיסה ראשונה בחיים) אבל העלות הגבוהה של הטיול לא בישרה לנו טיולים נוספים בעתיד.

פה בדיוק התחילה נקודת המפנה...

גני לוקסמבורג, צרפת

כעבור שנתיים הבן שלי הגיע לגיל מצוות. הזדמנות טובה לנסוע שוב לחו"ל. היעד שנבחר "לונדון" יעד יקר לכל הדעות. כדי לחסוך עלויות תכננתי טיול עצמאי. רכשתי מדריך טיולים, קראתי באתר "למטייל" על טיולי משפחות של אחרים ותכננתי טיול מושלם בדיוק למקומות שעניינו אותנו. אבל.... את הטיסה והמלון הזמנתי דרך סוכנות נסיעות והם עלו לנו המון! ממש המון! במושגים שלי היום זה ממש הון עתק. ושלא תחשבו שישנו במלון פאר או טסנו במחלקת עסקים. 

 

לונדון

הטיול הבא, כעבור שלוש שנים, היה ליער השחור, הפעם כל הטיול היה עצמאי לגמרי. הזמנתי טיסה ישירות באתר של אל על (רק אז הבנתי שבכל יום תעריף הטיסה משתנה ובחרתי את יום הטיסה ויום החזרה בהתאם למחיר). מלון הזמנתי מבוקינג ורכב במנוע חיפוש להשכרת רכבים. קראתי המון על הטיול ועל הכרטיס האדום" ו"הכרטיס השחור" שהוזילו לנו משמעותית את הכניסות לאתרים. לטיול הזה נסענו כל המשפחה, זוג+5 והוא עלה לנו פחות מהטיול ללונדון. כאן הקישור לטיול.

למעשה הטיול הראשון (הולנד-בלגיה-צרפת), פתח לנו את העיניים ואת התאבון.

הטיול השני (ללונדון), היה נקודת הפתיחה שלנו בתכנון טיולים עצמאיים לחו"ל.

בטיול השלישי ( ליער השחור) הבנו שגם טיול עצמאי עם רכב שכור הוא לא תורה מסיני.

 

בכל טיול אני לומדת עוד ועוד דרכים להוזלת עלויות ולתכנון מוצלח יותר ומהיר יותר.

אני נפתחת לאפשרויות חדשות שפסלתי קודם, כמו למשל טיסות לואו קוסט ולינה בדירה ולא במלון.

עולם הטיולים הוא דינמי ומשתנה כל הזמן לטובת התייר.

אני נהנת מכל רגע ב"קריירה" החדשה שלי ואני מזמינה אותך להצטרף אלי בדרכי החדשה והמהנה.