ניידות

ניידות בחו"ל

תחבורה ציבורית

בטיול עירוני אני אוהבת להגיע ממקום למקום בתחבורה ציבורית: אוטובוס, חשמלית, מטרו, רכבת. התחבורה הציבורית באירופה יעילה, נגישה, בתדירות גבוהה ולא יקרה. כרטיס יומי/שבועי/משפחתי מוזיל את העלויות.

להתניידות בתחבורה ציבורית אני נעזרת באפליקציה המצויינת "GOOGEL MAPS". מסמנים מאיפה לאיפה רוצים להגיע, והאפליקציה נותנת הסבר מדוייק איזה קו לקחת, איפה התחנה הראשונה ואחרי כמה תחנות לרדת. כולל החלפת אמצעי תחבורה ולוח זמנים כמה זמן ייקח המסלול או חלקו. כאן הסבר לשימוש בגוגל מפות.

מוניות / אובר Uber / בולט Bolt/ גראב Grab

אני לא אוהבת להתנייד במוניות. אני משתמשת בשירות שלהם רק לצורך העברות משדה התעופה למלון וחזרה. 

Uber / Bolt / Grab הן אפליקציות לשירות מוניות חברתי.  כל מי שיש לו רכב יכול להרשם ולהציע את הרכב הפרטי שלו כמונית. האפליקציה מאפשרת יצירת קשר והסעה בתשלום בין נהגים פרטיים לנוסעים (המחיר זול יותר מאשר נסיעה במונית). האפליקציה ידידותית וקלה לתפעול. מזינים את המיקום הנוכחי ואת המיקום אליו רוצים להגיע ומקבלים מחיר משוער לנסיעה, את שם הנהג כולל הדירוג שלו והמלצות של נוסעים. התשלום מתבצע אוטומטית באשראי או במזומן לבחירתכם. בסיום הנסיעה תיהיה לכם אפשרות לדרג את הנהג דרך האפליקציה ואף לתת לו טיפ.

בשנתיים האחרונות בשל הקורונה, השתמשתי יותר בשירות שלהם בטיולים שלנו.

השכרת רכב

רכב שוכרים באתר האינטרנט של חברות ההשכרה או באתרים שהם מנועי חיפוש.

אני נוהגת להזמין רכב באתר הזה:

economycarrentals.com כאן קישור לאתר. האתר בעברית ואני מוצאת בו את ההצעות הכי אטרקטיביות.

האתר הוא מנוע חיפוש ולא "סוכנות להשכרת רכב" כלומר הוא מתווך בין הלקוח השוכר לבין הספק שמשכיר את הרכבים. 

אפשר לבטל את ההזמנה עד 48 שעות לפני ההשכרה ללא חיוב. 

למה לשים לב כששוכרים רכב?

שההשכרה כוללת ביטוח מקיף וביטוח צד ג. אם יש גם ביטוח שמשות, מראות וצמיגים זה בכלל טוב. אבל לרוב ידרשו תוספת תשלום על כיסוי כזה. בקרות מקרה ביטוח תדרשו לשלם השתתפות עצמית יקרה ולכן מומלץ לשלם על ביטוח ביטול או החזר השתתפות עצמית. אפרט על כך בהמשך.

כמה נהגים יכולים לנהוג ברכב. לרוב מדובר בנהג יחיד לעיתים מקבלים נהג נוסף ללא תשלום.

אם אתם מתכוונים לעבור בין מדינות צריך לברר שחברת ההשכרה מאפשרת זאת. לעיתים ייגבו על כך תשלום נוסף.

שאין הגבלת קילומטראז', שיש שירותי דרך, ושההשכרה כוללת את כל המיסים ואגרות. אם ההשכרה לא כוללת אגרת נסיעה בכבישים מהירים תדרשו לרכוש מדבקה מיוחדת בנקודות המכירה השונות. (ספק הרכב לא מוכר את המדבקה). 

יש לקרוא את מפרט תנאי ההשכרה בעיון לפני השכרת הרכב.

ביטוח ביטול/החזר השתתפות עצמית (ביטוח אקסס): בקרות מקרה ביטוח (תאונה, גניבה וכד') תדרשו לשלם השתתפות עצמית בגין תיקון הנזק. גובה ההשתתפות העצמית נע בין מאות לאלפי יורו/דולר. כדי שנוכל לטייל בראש שקט מומלץ לקנות ביטוח ביטול/החזר השתתפות עצמית. "ביטול" כלומר לא תשלמו בכלל. "החזר" הספק יגבה מכם את הסכום ואתם תגישו תביעה לחברת הביטוח לקבלת החזר.

שימו לב ♥ – בכל מקרה ביטוח (כלומר אם הרכב נפגע באשמתכם או שלא), יש לדאוג לאישור מהמשטרה!!! ולא משנה אם עשיתם ביטוח ביטול השתתפות עצמית או לא.

איפה קונים ביטוח:

קניית ביטוח דרך מנוע החיפוש דרכו אתם משכירים את הרכב – הביטוח יקר והפוליסה נחותה.

קניית ביטוח בדלפק קבלת הרכב. זו הדרך הכי נוחה אבל גם הכי יקרה.

להוסיף ביטוח אקסס כהרחבה לביטוח הנסיעות שלכם. יהיה לכם קל לתבוע החזר כי תעמדו מול חברה ישראלית והתקשורת בינכם תיהיה בעברית. החיסרון הוא המחיר.

הדרך הזולה ביותר (שבה אני בחרתי) – לעשות ביטוח החזר השתתפות עצמית בחברת ביטוח חיצונית. המחיר זול בהשוואה לשאר האפשרויות הנ"ל והפוליסה מקיפה וכוללת גם נזק לצמיגים, שמשות, מראות ופנסים. 

CarlnsuRent מציעה ביטוח עולמי בעלות 111$ לשנה! או 89$ לאירופה בלבד. מרגע ביצוע הביטוח תוכלו לשכור רכב בחו"ל כמה פעמים שתרצו במשך שנה. מדובר בביטוח החזר עד 2500$ בשנה. בעלות נוספת תוכלו להרחיב ל-4,000$. הביטוח מכסה את כל הנהגים שמופיעים בהסכם ההשכרה.

אני עשיתי את הביטוח הזה. אפשר גם לעשות ביטוח לנסיעה אחת. תוכלו לבדוק את המחיר באתר. 

*** לשמחתי אין לי נסיון בתביעה מולם במקרה של תאונה ***

  טיפים להשכרת רכב:

ככל שתקדימו להזמין, המחיר יהיה זול יותר.

השכרת רכב במקום אחד והחזרתו במקום אחר תיהיה לרוב יקרה יותר.

כדאי להזין את שעת האיסוף לשעה-שעתיים לאחר הנחיתה המתוכננת. בחלק מחברות ההשכרה איחור של יותר משעה גורר קנסות ואפילו ביטול ההזמנה ללא החזר כספי. אם אתם יודעים על עיכוב משמעותי בטיסה, עדכנו את חברת ההשכרה.

ברוב חברות ההשכרה באירופה מספיק להציג רשיון נהיגה ישראלי. ישנן חברות השכרה שדורשות בנוסף רשיון נהיגה בינלאומי. רשיון בינלאומי אפשר לעשות באופטיקה הלפרין בעלות 8 ש"ח והוא תקף לשלוש שנים. רשיון ישראלי הוא חובה!!! רשיון בינלאומי כדאי להביא על כל מקרה.

אם אתם מתכננים לעבור בין מדינות, וודאו שחברת ההשכרה מאפשרת זאת. לעיתים תדרשו לשלם תוספת קטנה.

כסאות בטיחות לתינוק / בוסטרים: ממליצה להביא מהבית. כל חברות הטיסה מאפשרות להביא כסא בטיחות לכל ילד בנוסף למזוודה, ללא תשלום. כדאי לעטוף את הכסא בניילון גדול כדי להגן עליו במעבר.

כדי להימנע מחיובים מיותרים, הקפידו לשמור על פנים הרכב נקי. ברומניה אגב דרשו החזרת רכב לאחר שטיפה חיצונית ופנימית.

אהבתם? שתפו:

עקבו אחרינו בפייסבוק

פשוט לסמן לייק 👍

סרטונים ותמונות נוספות מהטיול תמצאו בדף הפייסבוק שלי

עקבו אחרינו באינסטגרם (לחצו על התמונה) ⇓

השאר תגובה